MTÜ Noored Toredate Mõtetega viib läbi erinevaid kooliväliseid tegevusi. Meilt on võimalik tellida klassidele mitmesuguste töötubade läbiviimist, mis aitavad õpilastel ennast ja kaaslasi paremini tundma õppida ning arendavad klassides ühtsustunnet.

Minu klass/grupp on parim! (ehk klassidele või noortegruppidele mõeldud töötoad)

1) Meeskonnatöö – arendatakse klassi ühtsus- ja meeskonnatunnet läbi erinevate meeskonnamängude ja -harjutuste. Üheskoos õpitakse tundma iseennast ja leitakse sobivaim roll meeskonnas igaühele. Tegevused on meeleolukad ning arutelude rohked.

2) Suhtlemisoskused – õpitakse läbi mängude, harjutuste ning arutelu paremini kasutama suhtlemisoskuseid. Vaatleme ning analüüsime ennast suhtlejana maailmas, kus head suhted on kvaliteetse elu aluseks. Töötoa märksõnadeks on kehakeel, miimika, vestlus ning kontakti loomine.

3) Loovus – nii suurematele kui ka väiksematele lastele mõeldud töötuba, kus loovus ei ole patt. Läbi erinevate meetodite (muusika, joonistamine, draama, meisterdamine) oleme nagu pisikesed leiutajad, kes teevad maailma paremaks.

4) Mina ja Maailm – veidi vanematele õpilastele mõeldud kontseptsioon, kus õpitakse paremini tundma iseennast ning asetama ennast maailma – kus ma paiknen ja mida ma elus saavutada soovin. Isikuomadusi ning kodaniku temaatikat käsitlevad tegevused.

5) Fotograafia algtõed ja nipid selgeks paari tunniga. Pole vahet, kas kasutad nutitelefoni või fotoaparaati, tulevad koolitusel jagatavad võtted abiks. Teravamad, huvitavamad fotod ja vähem välku ning naturaalsemad portreed läbi käed-külge töötoa. Kui Sinu gruppi huvitab mõni spetsiifiline fotograafia źanr või soovid koos juhendajaga õues pildistada, siis anna julgelt oma soovist teada.

6) Tee ise portreefoto! Osale suurepärases ja kaasahaaravas töötoas, kus saad teha oma klassikaaslastest pilti ja nemad Sinust. Õpi tundma valgust, selle eripära ja kasutamist. Kas välk on alati parim või pigem loomulik valgus? Miks mõned portreed on paremad ja teised mitte? Kuidas fotol loomulik jääda? Nippe ka selfie tegijatele ja muud pildistamise juures olulist.

7) Nutitelefoni fotojaht! Osale suurepärases ja kaasahaaravas töötoas, kus saad väikse grupiga linnas ringi liikuda, jäädvustada nähtu nutitelefoniga ning võistelda parima foto auhinnale. Fotojahi teemadeks on näiteks: “Linnakeskkonna võlud ja valud” või “Prügi meie ümber”.

8) Seigeldes linnalooduses. Osale seikluslikus töötoas kus õpid tundma nii loodust enda ümber (ka linnakeskkonnas) kui omandad uusi oskusi ning õpid paremini tundma oma kaaslasi.

9) Sotsiaalhariduslikud programmid. Väiksemale grupile (8-10 noort) suunatud iganädalaste kohtumiste sari (12 kohtumist või 30 kohtumist). Õpitakse ja arendatakse erinevaid sotsiaalseid oskusi ning lähtutakse iga noore isiklikest arenguvajadustest.

Töötoad toimuvad Aeg-Ruumis (aadressil Nelgi 13, Tartu).

Kõik töötoad tuleb eelnevalt MTÜ NTM-ga kokku leppida.

Ühe töötoa pikkus on 1,5-4 tundi. Töötubasid viivad läbi vastava haridusega noorsootöötajad. Töötoa hind õpilasele sõltub grupi suurusest ja töötoa pikkusest (alates 2.50 EUR/õpilane).

Soovi korral võib jätkuda Aeg-Ruumis klassiõhtu või noortepidu vastavalt hinnakirjale (25 EUR/tund).

Lisainfo ja registreerimine:

Tel +372 5693 7884

e-mail aegruum@ntm.ee