Huvitegevus

 

Noortetuba on avatud E-R kell 12-17 kõigile koolinoortele. Tule veeda meie juures aega sõpradega või osale huvitegevuses.

Meil on sõbralikud ja rõõmsameelsed noorsootöötajad.

Avarast toast leiad mõnusa suure diivani, piljardi, lauajalka ja palju erinevaid lauamänge. Kööginurgas on kõik vajalik kokkamiseks, pliit, ahi, külmkapp ja suur laud, mille ümber toimetada ning pärast toidurõõmu nautida. Kui soovid aega maha võtta ja veidi omaette olla, siis vaikuse toas saad mõnusalt rahu nautida.

 

Elektroonikaring

Teisipäeviti kell 17:00 – 21:00 Anne Noortekeskuses aadressil Uus 56, Tartu. Rohkem infot aadressil elektroonika.e21.ee

Tutvumine põneva elektroonikamaailmaga, saab remontida, ehitada, leiutada.

 

Loovusring “Kunstiline Disain”

Reedeti Aeg-Ruumis Nelgi 13, Tartu. Rohkem infot ntm@ntm.ee või +372 5693 3840

Loovusring sobib igas vanuses noortele.

Lõbusate kunstitegemiste kaudu õpitakse tundma maalimise-joonistamise tehnikaid, kompositsiooni ja värvusõpetust. Tutvutakse erinevate tehnikate ja vahenditega, mis arendavad silma ning kätt, maalimine, joonistamine, õmblemine, riiete disainimine ja tuunimine, moešowd.

 

Käsitööring

Kolmapäeviti kell 14:00 – 17:00  Aeg-Ruumis Nelgi 13, Tartu. Rohkem infot ntm@ntm.ee või +372 5693 3840

Ring sobib igas vanuses noortele, kellel on huvi käsitöö vastu.

Käsitööringi üks mõte on rahvusliku traditsiooni elushoidmine ja emade-vanaemade põlvkonna töövõtete ja tegevuste tutvustamine. Samuti näitab see noortele, et oma kätega on võimalik midagi ilusat valmis teha – vanast lõngast uus ese kududa, riideid uuendada ja kaunistada tikkimisega, ehteid võib nii heegeldada, kui traadist või pärlitest ise kokku panna. Tutvustame uusi ja vanu käsitöö nippe, tänapäeva käsitööliste kogukonda ja sotsiaalmeedia võimalusi oma toodete vahetamiseks, müümiseks või uute ideede saamiseks.

 

Seiklusring

Esmaspäeviti kell 16:00 – 19:00 Aeg-Ruumis Nelgi 13, Tartu. Välitegevused kord kuus nädalavahetustel vastavalt kokkuleppele. Rohkem infot: seiklus@ntm.ee

Seiklusring sobib noortele alates 12. eluaastast.

Ringi töös järgime seikluskasvatuse põhimõtteid. Iga seiklus algab planeerimise ja ettevalmistusega, siis toimub põnev tegevus ning tegevustele järgneb arutelu ja õpikogemuse mõtestamine. Kindlasti matkame ja teeme palju aktiivseid välitegevusi. Soovime vähemalt kord kuus midagi eriti põnevat ette võtta. Valmistume selleks psühholoogilaselt ja mentaalselt.

 

Meie Folk

Eesti rahvatantsude ja -laulude uues kuues õppimine ja esitamine, videona jäädvustamine, esinemised.

 

Asume Veerikul (Nelgi 13) – Veeriku Konsumi läheduses. Meie juurde toob kesklinnast buss nr 12 (Tulbi peatus). Maja ees on mitu parkimiskohta autodele.